Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
2 Kasım Ehliyet Sınav Sonuçları | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 2 Kasım Ehliyet Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl 7 defa gerçekleştirilecek olan Motorlu Taşıtlar Sürücü Aday Sınavının (MTSAS) 2013 yılı içerisinde yapılan 6. ehliyet sınavı 2 Kasım 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ehliyet sınav sonuçları muhtemel açıklanma tarihi 5 Kasım 2013 Salı Günüdür.

Sürücü adayları Haziran dönemi itibariyle yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre yazılı sınavda, 32 trafik, 12 araç tekniği ve ilk yardımdan ise 16 olmak üzere 60 soruyu cevaplayacaklar. 2012 ve öncesinde yapılan ehliyet sınavlarında soru sayısı 120 iken 2013 yılı itibariyle 60 soruya düşürüldü.

2 Kasım Ehliyet Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız!… 

Ehliyet Sınavında Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ehliyet teorik sınavı tek ders haline getirilip, 3 (Üç) dersin toplamının değerlendirilmesi dikkate alınarak sınavda çıkan 60 soru ve 100 puan üzerinden sınav değerlendirilecek.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.