Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
2 Kasım Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 2 Kasım Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Kasım tarihinde açıklanacaktır. 2 Kasım 2013 Cumartesi günü ehliyet sınavına girecek sürücü adayları 12 araç tekniği, 32 trafik ve son olarak 16′da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 60 soruyu 75 dakika içerisinde cevaplayacaklar. Sınava girecek sürücü adaylarının başarılı sayılmaları için tüm soruların değerlendirilmesi ile 100 puan üzerinden 70 Puan ve üzeri almaları gerekmektedir.

2 Kasım 2013 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları Ehliyet Sınıflarına göre aşağıda sıralanmıştır. Bilgisayarınıza İndirmeden istediğiniz soru kitapçına tıklamanız yeterlidir. (PDF)

  • A1/A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Açıklanmadı)
  • B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Açıklanmadı)
  • C/D/E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Açıklanmadı)
  • F/G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Açıklanmadı)
  • H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Açıklanmadı)
  • Yeni Sisteme Göre Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı(Açıklanmadı)

Ehliyet Sınavında Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır.

Yeni yönetmeliğe göre puan hesaplaması eski sisteme göre yapılan puanlamadan farklıdır, haziran dönemi öncesi trafik, ilk yardım ve motor dersler ayrı puan hesaplaması yapılırdı. Yeni yönetmeliğe göre ise tüm dersler tek ders haline getirilerek 60 soru üzerinden değerlendirilerek 100 üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılmaktadır. Örnek bir aday 43 doğru yapmış ise 100/60= çıkan sonuç x 43= 71,66 Puan almış oluyor ve aday sınavda başarılı olmuş sayılıyor.

Aranma Kelimeleri:2 kasım ehlİyet sinav sonuçlari2 kasım ehliyet sınav soruları

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.