Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
5-6 Ekim Direksiyon Sınavı | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 5-6 Ekim Direksiyon Sınavı

24 Ağustos 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilen Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı sonuçları 3 Eylül Salı günü açıklandı. Yeni yönetmeliğe göre 60 soru üzerinden değerlendirilen Ehliyet Sınavında 70 Puan ve üzeri alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Geçmiş Direksiyon Sınavlarında başarısız olan sürücü adayları bu tarihte tekrar sınavına gireceklerdir.

İstanbul’da 28-29 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan direksiyon sınavı da bu tarihte yapılacaktır.

Direksiyon Sınavında Puanlama Sistemi

Yeni yönetmeliğe göre Sürücü Adayları, “aracı geri viteste kullanma, araçların arasına park etme” gibi yeteneklerine göre değerlendirilmekte, emniyet kemeri takma, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol, aracı çalıştırma, vites değiştirme gibi konularda hata yapan adayları daha araçla harekete geçmemesine rağmen sınavda başarısız sayılmakta.

Yeni Direksiyon Sınavında Detaylı Puanlama Sistemi

Direksiyon Sınavı Sonuçları

Not: Direksiyon Sınavına giren adaylar Direksiyon Sınav Sonuçlarını sınavın gerçekleştiği günün sonunda eğitim aldıkları sürücü kurslarından öğrenebilmektedir.

Direksiyon Sınavında Başarısız Olan Sürücü Adayları

Direksiyon sınavlarında başarısız olan adayları Direksiyon Sınavına tekrar gireceklerdir. Direksiyon sınav tekrar hakkı 4’tür. Direksiyon sınavı sürücü kursunun bulunduğu ilçede ilçe emniyet müdürlüğü tarafından belirlenen direksiyon sınav yerlerinde akıcı bir trafikte gerçekleşmektedir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.