Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
7-8 Aralık Direksiyon Sınavı | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 7-8 Aralık Direksiyon Sınavı

7-8 Aralık Direksiyon Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak, 7-8 Aralık Direksiyon Sınavına girecek sürücü adayları, Direksiyon Sınavı hakkında bilinmesi gerekenler.

2 Kasım Ehliyet Sınavına giren sürücü adayları yeni müfredata göre yapılan teorik sınavında başarılı olan sürücü adayları, 23-24 Aralık Direksiyon Sınavlarına girdiler. Hafta sonu yapılan direksiyon sınavından kalan adaylar 7-8 Aralık Direksiyon Sınavına gireceklerdir.

Direksiyon Sınavında Puanlama Nasıl Yapılıyor

Yeni yönetmeliğe göre Sürücü Adayları, “aracı geri viteste kullanma, araçların arasına park etme” gibi yeteneklerine göre değerlendirilmekte, emniyet kemeri takma, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol, aracı çalıştırma, vites değiştirme gibi konularda hata yapan adayları daha araçla harekete geçmemesine rağmen sınavda başarısız sayılmakta. Adayın direksiyon sınavında değerlendirilecek hususların sadece birinde hata yapması, sınavdan elenmesine neden olacak. Örneğin, sınav esnasında arabaya binerken emniyet kemerini takmayan, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol etmeyen sürücülerin sınavı araba hareket etmeden sona ermiş sayılacak.

Direksiyon Sınavı Sonuçları

Not: 7-8 Aralık Direksiyon Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? Direksiyon Sınavına giren adaylar Direksiyon Sınav Sonuçlarını sınavın gerçekleştiği günün sonunda eğitim aldıkları sürücü kurslarından öğrenebilmektedir.

Direksiyon Sınavında Başarısız Olan Sürücü Adayları

7-8 Aralık Direksiyon Sınavı tarihinde yapılan direksiyon sınavlarında başarısız olan adaylar Direksiyon Sınavına tekrar gireceklerdir. Direksiyon sınav tekrar hakkı 4’tür. Direksiyon sınavı sürücü kursunun bulunduğu ilçede ilçe emniyet müdürlüğü tarafından belirlenen direksiyon sınav yerlerinde akıcı bir trafikte gerçekleşmektedir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.