Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve 2013 yılının sonuncu ehliyet sınavı 8 Aralık Ehliyet Sınavı Pazar günü yapılacaktır.

8 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak, 8 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları açıklandı mı? 8 Aralık 2013 Ehliyet Sınavı Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Aralık Çarşamba günü açıklanacaktır.

8 Aralık 2013 Cumartesi günü ehliyet sınavına girecek sürücü adayları 12 araç tekniği, 32 trafik ve son olarak 16′da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 60 soruyu cevaplamaları ve teorik sınavda başarılı sayılmaları için tüm Sonuçların değerlendirilmesi ile 100 puan üzerinden 70 Puan ve üzeri almaları gerekmektedir.

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları için Tıklayınız!..

8 Aralık Ehliyet Sınavında başarılı olan sürücü adayları 4-5 Ocak 2014 tarihlerinde direksiyon sınavına gireceklerdir. Başarısız olan sürücü adayları ise 12 Ocak 2014 Ehliyet Sınavı’na girecektir.

Ehliyet Sınavında Puanlama Nasıl Yapılır

Yeni yönetmeliğe göre puan hesaplaması eski sisteme göre yapılan puanlamadan farklıdır, haziran dönemi öncesi trafik, ilk yardım ve motor dersler ayrı puan hesaplaması yapılırdı. Yeni yönetmeliğe göre ise tüm dersler tek ders haline getirilerek 60 soru üzerinden değerlendirilerek 100 üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılmaktadır. Örnek bir aday 43 doğru yapmış ise 100/60= çıkan sonuç x 43= 71,66 Puan almış oluyor ve aday sınavda başarılı olmuş sayılıyor.

Aranma Kelimeleri:8 aralık ehliyet sınav sonuçlari8 aralik sinav sonuçlari8 aralık ehliyet sınavı sonuçları

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.