Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
8 Aralık Ehliyet Sınavı | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 8 Aralık Ehliyet Sınavı

Sürücüleri Kursu Yönetmeliği Mayıs ayında yenilenerek günün şart ve koşullarına uygun hale getirildi. Getirilen yeniliklerle şoför adaylarının kitaptan ezbere dayalı bir sınav sisteminin yerine adayların araç kullanma becerileri ile teknik ve uygulamalı eğitimler verilerek. 8 Aralık Ehliyet Sınavı Yerleri sınavdan önce adaylara sürücü kursları tarafından imza karşılığında verilecektir. 8 Aralık Ehliyet Sınavı Kayıt Yaşı 11 Aralıkta yapılacak olan Ehliyet Sınavına girecek sürücü adaylarının ehliyet sınıflarına göre, A1, A2, F ve H sınıfı ehliyet alacaklar 1 Kasım 1996 doğumlu B ve G sınıfı ehliyet alacaklar 1 Kasım 1995 doğumlu ve C, D ve E sınıfı ehliyet alacaklar ise 1 Kasım 1991 doğumlu olmaları gerekmektedir.

8 Aralık Ehliyet Sınavında Çıkacak Soru Sayısı ve Sınav Süreleri

Yeni müfredata göre sürücü adayları ehliyet sınavında tüm ehliyet sınıflarına göre, ilk yardım dersi 16, trafik ve çevre dersi 32 ve araç tekniği dersi 12 olmak üzere toplam soru sayısı 60 toplam sınav süresi ise 75 dakikadır. 8 Aralık Ehliyet Sınav Soruları 5 Kasım Salı günü açıklanacaktır.

8 Aralık Ehliyet Sınavı Puan Hesaplaması

Ehliyet, teorik sınavlar tek ders haline getirilip, trafik, ilk yardım ve araç tekniği derslerinin toplamının değerlendirilmesi dikkate alınacak. Yani her dersten 70 puan almanıza gerek yoktur, sınav 60 soru üzerinden değerlendirilecektir. 60 soru üzerinden en az 42 soruya doğru yanıt veren sürücü adayları başarılı sayılırlar.8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları 11 Aralık Çarşamba günü açıklanacaktır. Yeni yönetmeliğe göre motor dersi kaldırıldı, yerine araç tekniği dersi getirildi. Araç tekniği dersinde güvenli sürüş teknikleri dersi verilecek. Önceki yönetmelikte motor dersinde gösterilen eğitimlerin sürücü adaylarının günlük hayatta karşılarına çıkmadığı için kaldırıldı.

8 Aralık Ehliyet Sınav Ücreti

8 Aralık 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ehliyet sınavına girecek sürücü adaylarının sınav ücretlerini 12 Kasım 2013 Salı – 25 Kasım 2013 Pazartesi tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücreti her sınav dönemi için ayrı-ayrı olmak üzere Ehliyet Sınav Ücreti 50.00 TL MTSAS sınav ücretidir. Adaylar Türkiye Vakıflar Bankası, T.C. Ziraat Bankası ve Türkiye Halk Bankası Şubelerinden herhangi birine kendi T.C kimlik numarasına göre MTSAS takviminde belirtilen tarihler arasında sınav ücreti yatırma süresi içerisinde yatıracaktır.

Stajyer Ehliyet Ne Zaman Başlıyor

Yürürlüğe giren yönetmeliğe göre stajyer ehliyet dönemi başlamış oldu, adaylar en az bir yıl süreyle aday sürücü olarak kabul edilecek ve bir yıl sonunda aday sürücünün yıl içerisindeki durumuna göre ehliyet almaya hak kazanacaklar. Stajyer Ehliyet 2014 Haziran sınav döneminde başlaması ön görülüyor.

Aranma Kelimeleri:8 aralik ehliyet sorulari8 aralık ehliyet sınavı

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.