Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
8 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 8 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları

08.02.2014 Ehliyet Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 yılı Ehliyet Sınav Takvimin belirtilmiş olup 17 Şubat 2014 Pazartesi günü açıklanacaktır. Bu sınavdan başarılı olmak için aday 50 soruyu cevaplayıp en az 35 doğru yapması gerekmektedir. 100 üzerinden 70 puan alan sürücü adayı başarılı olmuş sayılır.

Ehliyet Sınavında Soru Sayısı Düştü

Milli Eğitim Bakanlığı,2013 yılında 120 olan soru sayısını 60’a 2014 yılında Ehliyet sınavı soru sayısında indirime gidildi. 60 olan soru sayısı 50′ye düşürüldü. MEB, ehliyet sınavlarında 60 olan soru sayısını 50′ye düşmekle kalmadı 75 dakika sınav süresini de 60 dakikaya indirdi.

Puan Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Teorik sınavda adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Adayın cevapladığı edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puan üzerinden hesaplama yapılır. Adayın doğru cevapladığı her soru eşit puana (2 Puan) sahiptir. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılır. Adayın sınavda başarılı olması için en az 35 soruya doğru cevap vermesi gerekir.

Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Ehliyet sınav sonuçları açıklanmasını takip eden haftadan itibaren hafta sonları direksiyon sınavı yapılmaktadır. Aday, teorik ve direksiyon sınavlarından başarılı olduğu takdirde ehliyet almaya hak kazanmaktadır.

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınav Sonuçları için Tıklayınız!…

Bir önceki yazımız olan 8 Şubat Ehliyet Sınavı Soruları başlıklı makalemizde 8 Şubat 2014 Ehliyet Sınavı Soruları, 8 Şubat Ehliyet Sınavı Soruları Açıklandı Mı ve 8 Şubat Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranma Kelimeleri:01 09 2012 ehliyet sonu?lar? a??kland?m?8 şubat ehliyet sınav sonuçlarıehliyet sonular meb

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.