Warning: file(http://xml.altinkaynak.com.tr/altinkaynak.xml) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in F:\Root\vhosts\sonuclari.com.tr\httpdocs\wp-content\themes\trendwebportal\functions.php on line 209
8 Şubat Ehliyet Sınavı | Sonuçları
Canlı Maç Sonuçları
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Ehliyet > 8 Şubat Ehliyet Sınavı

8 Şubat Ehliyet Sınavına girecek kursiyerler ehliyet alabilmeniz için iki aşamalı sınavlardan oluşan teorik yazılı ve uygulama direksiyon sınavlarında başarılı olmanız gerekmektedir. 8 Şubat Ehliyet Sınavı hakkında bilinmesi gereken bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi adaylar teorik sınavda araç tekniği, ilkyardım ve trafik derslerinden oluşan 60 soruluk sınava tabi tutulmaktadır. Sınav sonucunda 70 ve üzeri puan alan adaylar sınavda başarılı sayılmaktadır.

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınavı İçin Kayıt Yaşı

Ehliyet sınavına girecek şoför adayları için bilinmesi gereken en önemli husus sınavda soruları dikkatle okumaları ve doğru olan yanıtı acele etmeden işaretlemektir. Teorik sınavda amaç, kaza anında sağlık ekipleri gelene kadar ilk yardımın nasıl yapılacağı, trafikte seyir halinde oluşabilecek araç arızaları ve son olarak trafikte araç kullanma kurallarının bilinmesidir.

8 Şubat Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı 2014 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınav Takviminde belirtilmiştir. 8 Şubat Ehliyet Sınavı Sonuçlarının açıklanacağı tarih sınav takvimde 17 Şubat 2014 Pazartesi günü açıklanacağı belirtilmiştir.

8 Şubat Ehliyet Sınav Ücreti

8 Şubat 2014 Ehliyet Sınavı, sınav ücretleri Halkbank şubelerine 14 Ocak 2013 Salı – 23 Ocak 2014 Perşembe süresi içinde yatırılması gerekmektedir. Son ödeme tarihi 23 Ocak 2014 Perşembe günü saat 24.00’de sona bulacaktır. Ehliyet Sınavı Ücreti her sınav için 50 TL‘dir.

Ehliyet Sınavında Nasıl Başarılı Olabilirim?

Ehliyet Sınavında başarılı olmanız için eğitim aldığınız sürücü kursunuzun yapmış olduğu derslere katılmanız bununla birlikte yardımcı kitaplara çalışabilirsiniz. Kursiyerler arasında en çok tercih edilecek çalışma metodu ise geçmiş dönemlerde çıkmış ehliyet sınav sorularına çalışmaktır.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Canlı İddaa Sonuçları
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.